Išmanusis Jonvabalis Žybsis

Žaidžiame ir mokomės

Ar žinai, kad yra žaislų, kuriais tuo pačiu metu galima ir žaisti, ir išmokti naujų dalykų? Pagalvok – ir linksma, ir naudinga!
Taip pat galvoja ir žaislų kūrėjai, todėl savo slaptose (o gal ir ne visai paslėptose) laboratorijose į vieną įrenginį sujungė išmaniąsias technologijas ir kasdienius žaislus. Taip atsirado plepukai „Furby“, išmaniosios mašinėlės, skraidyklės, apyrankės ir dar visas būrys kitų žaislų. Paprašėme „Bitės“ išmaniųjų mokyklos eksperto Egidijaus papasakoti, kaip jie veikia ir kokių dalykių tave gali išmokyti.
 
Kad žodžiai įsimintų paprasčiau
Mokykloje jau tikrai mokaisi bent vieną užsienio kalbą ir greičiausiai šimtai naujų žodžių pradeda painiotis ir darosi nebeaišku, ar kalbama apie stalą, ar apie kėdę. Egidijus skuba į pagalbą ir sako, kad čia gali padėti išmanieji žaislai.
Turbūt teko girdėti apie pūkuotą ir neramų gyvūnėlį „Furby“? Tai kalbantis mielas padarėlis, kuris neblogai išmano anglų kalbą ir turi nuomonę įvairiais klausimais. Jei su juo žaisi, jis džiaugsis, jei kelias dienas nepaglostysi – liūdės ir visas emocijas išreikš angliškai. Tad, žaisdamas su savo mažuoju draugu, kartu su juo išmoksi įvairių angliškų žodžių, nes jis supras, ką jam pasakysi ir netgi atsakys. Pūkuotasis „Furby“ linksminasi, juokauja, žaidžia, dainuoja ir šoka, keičiantis nuotaikai rodo skirtingas veido išraiškas, reaguoja į glostymą, papurtymą ar į uodegytės timptelėjimą. Kad augintinis tikrai būtų savas – gali pasirinkti norimą kailiuko spalvą ar modelį.
Egidijus sako, kad taip ne tik geriau pramoksi kalbą, bet ir išmoksi rūpintis bei globoti savo augintinį. O tai puikus pavyzdys tėveliams, kad jau galėsi pats pasirūpinti taip norimu tikru šuneliu ar kačiuku.
 
Prastas oras už lango – linksmybės namuose
Net ir atėjus žiemai, turime būti judrūs ir neleisti dienų vien priešais televizorių ar kompiuterį. Pasitelkęs išmaniuosius daiktus, gali kartu su tėveliais pažaisti futbolą ar krepšinį, su sesute ar broliuku – lenktynių, gaudynių ir visa tai paversti linksmu žaidimu su užduotimis ir įvertinimais. Pavyzdžiui, speciali apyrankė „X-Doria KidFit“ leidžia tėveliams sukurti tau specialią užduočių programą: nubėgti per dieną tam tikrą kiekį metrų, pamiegoti bent 8 valandas per dieną ir pan. Apyrankė skirs tiek balų, kiek gerai vykdysi užduotis. Be to, dienos pabaigoje labai įdomu stebėti, kaip praleidai dieną, nes apyrankė kaupia įvairiausią informaciją apie tave, viską suskaičiuoja ir parodo, kaip praleidai laiką.
 
Kai norisi pabūti slaptuoju agentu
 
Jei aktyviai naudojiesi išmaniosiomis technologijomis, tau greičiausiai patiks ir išmanusis laikrodis. Egidijus sako, kad lietuviai labai mėgsta „Apple Watch“, tačiau laikrodžių yra ir daugiau: „Samsung Galaxy Gear S“, „Motorola Moto 360“, „MyKronoz zeWatch2“ ir daugelis kitų. Su tokiu laikrodžiu galėsi jaustis lyg slaptas agentas: jis parodys, kas skambina, leis atsiliepti į skambučius, sportuojant parodys, kokį atstumą nubėgai, leis įsijungti žemėlapį, o nuobodžią akimirką galėsi pažaisti paprastus žaidimus.
 
Surenk turnyrą
Išmanūs automobiliukai ar skraidyklės, kurias gali valdyti iš savo išmaniojo įrenginio, – ne tik puikus žaislas, bet ir gera priemonė mokytis vairuoti, planuoti maršrutus ir pasirinkti saugų greitį. Kad būtų įdomiau, Egidijus siūlo pasikviesti tėvelį ar mamytę ir surengti sekmadienio turnyrą – kartu paruoškite sudėtingą trasą su kliūčių ruožu ir varžykitės, kuris ją įveiks sparčiau.
 
 
 

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?