Naujienos

Prasmingas Velykų laukimas su „Bitute“

Pavasario lietus beldžia į avilio stogą ir žadina bitutes keltis. Bet lietutis nežino, kad viena Bitutė jau seniausiai pakilusi, išskridusi ir naują žurnalo numerį vaikams parengusi. Juk ne tik pavasaris atkeliauja – tuoj gražiausia šventė – Velykos, ir ruoštis jai pats laikas.
Dabar pats laikas tapti dar protingesniems ir sužinoti daug naujo. Štai Bitutė susipažino su fotografe, žurnaliste Berta Tilmantaite, kuri jau apkeliavo atokiausias pasaulio šalis, jos nuotraukas spausdino didžiausi pasaulio žurnalai. Ir štai Berta dalinasi savo nuotraukomis ir įspūdžiais iš Afrikos, kur gyvena masajai. Kokia masajų vaikų kasdienybė, sužinosi atsivertęs „Bitutę“.
Vabalai žurnalistai šį kartą parengė tokias temas: Skruzdėlytė Greitutė pasakoja apie knygas, kurių pagrindiniai veikėjai – šunys. O tokių knygų niekada nebūna per daug. Vabalas Elniaragis surado įdomių dokumentų, piešinių ir pasakojimų apie senus laikus, kai lietuviai ir lenkai kovojo su Rusijos imperija už savo laisvę. Iš tų kovų galima sužinoti apie Lietuvos karžygę Emiliją Pliaterytę.
Boružė Septyntaškė moko pasigaminti naujų patiekalų, o štai naujasis žurnalo herojus – Kaukvabalis Mokslinčius kviečia į savo akademiją: čia galima užduoti painiausių klausimų apie mokslą.
Į klausimus, kaip visada, atsako kunigas Antanas Saulaitis. Jis taip gražiai išaiškina, kodėl viską reikia daryti pagal taisykles: eiti į bažnyčią, išpažinties, pasninkauti, kalbėti maldas, o juk Dievas sukūrė žmogų laisvą, sako Matas iš Vilniaus. Sužinok atsakymą atsivertęs žurnalą.
Ne tik vabalai kuria žurnalą, jį savo kūryba praturtina ir patys skaitytojai. Štai Gabrielė iš Mažeikių kuria šiuolaikiškas pasakėčias, jas pati ir iliustruoja.
O kokia gi būtų Bitutė be gamtininko Selemono Paltanavičiaus gamtos nuotraukų ir kiekvieno augalėlio, paukštelio aprašymo?
O kaip be Peliuko, kuris jau užuodžia pavasario kvapus ir dažo margučius?
Bet apie margučius įdomiausiai Bitutei papasakojo animacinių filmų dailininkė ir režisierė Jūratė Leikaitė, sukūrusi filmą „Margučių rytas“. Perskaitę sužinosite apie animacijos pasaulį, kuris yra daug greitesnis nei tikrovė.
Na, o kad pasiruošimas Prisikėlimui būtų prasmingas, spręskite užduotis, spalvinkite paveikslėlius – ne šiaip kokius nors, o skirtus Gailestingumo metams ir kviečiančius susimąstyti apie tikėjimą.
Pačių gražiausių įspūdžių tau ir tavo artimiesiems linki ištikima bičiulė Bitutė.


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?