Bitutės svečiai

Šiuolaikinės Gabrielės pasakėčios

 
 
Nepamąsčiusi
Viena skurduolė moteris augino dukrą, o dukra laikė katę. Dukros vardas buvo Midlė, o mamos – Giulė. Nors Midlė gyveno labai vargingai, bet buvo labai įnoringa. Vieną dieną Midlė ėjo pasivaikščioti su savo kate ir pamatė parduodamą žvirblį. Ji taip užsinorėjo pilkai rudo žvirblio, kad, neturėdama pinigų, atidavė mainais savo katę. Pasiėmusi žvirblį linksmai nušuoliavo namo. Tačiau pakeliui parklupo ir iš delnų ištrūkęs žvirblis nuskrido. Mergaitė grįžo pas žvirblį pardavusį žmogų, kad šis atiduotų jai katę. Tačiau žmogus nesutiko, mat sudarytas sandoris nekeičiamas. „Taip man ir reikia, norėjau naujesnio, o jį gavusi atidaviau geresnį.“
Taip ir nepamąstantiems žmonėms: nori naujesnio ir atiduoda už tai viską, o netekę ir naujesnio nebeturi.
 
Žvirblis, žmogus ir antys
Kartą vienas žmogus užsinorėjo skraidyti. Pamatęs maisto ieškančias antis paprašė jų išmokyti skristi. Tos pagalvojusios sutiko, jei tik žmogus pašers grūdais. Žmogus, pašėręs antis, tarė joms:
Jūsų prašymą aš išpildžiau, o dabar jūs išpildykite mano.
Antys jam atsakė:
Palūkėk, mes pamiegosim ir tada.
Žmogus ant jų supykęs išsikepė jas ir suvalgė. Po dienos vėl išėjo į lauką ieškoti, kas jį išmokys skraidyti. Pamatęs žvirblį, jo paprašė. Žvirblis sutiko.
Užkopk į medį, šok nuo jo, pradėk mosuoti rankomis ir nuskrisi ten, kur nori, – tarė žvirblis.
Žmogus užkopė ir šokdamas pradėjo mosuoti rankomis, bet jam nepavyko skristi, jis nukrito į gilią pelkę ir paskendo.
Taip ir tiems, kurie bandydami įgyvendinti, išpildyti tuos savo norus, kurie ne pagal juos, prisidaro daug nemalonumų ir didelių nelaimių.
 
Burundukas ir voverė
Gyveno kartą burundukas ir voverė. Burundukas buvo lygiai toks pats kaip voverė, tad žmonės jį vadindavo vovere. Jis labai tuo piktindavosi. Vieną dieną pamatęs namelį šoko į jį pro atvirą langą. Nudažęs grietine dvi sruogas ant nugaros, sulipdė uodegą – kad nebūtų tokia puri kaip voverės ir su lazdyno riešutų kevalais patamsino kailį. Tada nusifotografavo ir nuotraukas pakabino ant medžių. Po nuotraukomis buvo likusi balta vietelė, kur užrašė: „Netrukdykite!! Taip atrodo burundukas, bet ne voverė.“
Taip ir žmonės: jei nori – viską padaro.
 
Žmogus
Stovėjo žmogus lauke per audrą ir galvojo, kažkas nuo kažko žūsta, o aš saugus, nes esu prie savo saugių namų.
Pradėjo žaibuoti, o žmogus vis sau užsimerkęs tyliai kalbėjo:
Aš prie savo saugių namų ir nuo nieko dabar nemirsiu, – tik baigė jis tą sakinį kartoti, kad trenkė jį žaibas! Taip žmogus ir mirė prie savo saugių namų.
Nespręsk apie nieką iš anksto.

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?