Bitutės svečiai

Adomo draugai šaltibarščių nepamėgo

Gegužė – paskutinis ne tik pavasario, bet ir mokslo metų mėnuo. Tikriausiai jau dabar pasvajojate, ką veiksite per vasaros atostogas. Pavyzdžiui, Adomas Petrauskas žino, kad vasarą grįš į Lietuvą. Nors Anglijoje jis su šeima gyvena beveik dešimt metų, dar nebuvo vasaros, kad negrįžtų pasimaudyti lietuviškuose ežeruose. Mat Anglijoje vienuose ežeruose vanduo per šaltas maudytis, kituose – krantas nesaugus, todėl niekas nesimaudo. Lietuvoje laukinės, nepaliestos gamtos daugiau. Adomas sutiko ,,Bitutės“ skaitytojams papasakoti, kaip jis gyvena Anglijoje.

Kiek tau buvo metų, kai išvažiavai į užsienį? Ką tavo šeima ten veikia?

Mes iškeliavome į Angliją, kai man buvo ketveri. Važiavome dėl to, kad tėtis rado ten gerą darbą. Tėtis dirba šeimos gydytoju, mama yra dailininkė. Ji piešia iliustracijas ,,Mamos žurnalui“, kuriame dirbo, kai gyvenome Lietuvoje, taip pat iliustruoja knygeles. Aš ir mano jaunesnysis brolis Tomas lankome anglišką mokyklą.

Adomas su broliu Tomu ir mama

Papasakok, kokiame miestelyje gyveni, kas ten gražaus ir įdomaus, kas tau labiausiai patinka?

Mes gyvename ramiame miestelyje Anglijos vidury – Staforde. Jis gana mažas, bet čia yra parkas, per jį teka upė. Parke yra riedlenčių parkas ir fontanai. Iki vasaros miestelyje žada pastatyti didžiulį prekybos centrą, kuris vizualiai padidins miestuką.

Ar miestelyje gyvena vien anglai, ar yra visokių spalvų žmonių? Ar turi draugų lietuvių?

Mokykloje yra keli lenkai, mama susidraugavo su keliomis lietuvių šeimomis. Bet kad pasiilgčiau kalbėti su bendraamžiais lietuviškai, tai nelabai būna. Aš tokį anglišką akcentą išsivysčiau, kad niekas net neatspėtų, kad aš lietuvis! Rasizmo, bent jau šitame miestelyje, nėra. Gyvena visokių spalvų žmonės.

Anglijoje labai anksti pradedama eiti į mokyklą. Kiek tau buvo metų?

Man buvo ketveri, kai pradėjau pankyti parengiamąją klasę. Mane tai labiausiai nervina, kai reikia pasakoti lietuviams, kodėl aš tokioj aukštoj klasėj. Dabar mokausi devintoje klasėje.

Kuo tu domiesi? Kokius būrelius lankai?

Aš lankau stalo ir lauko tenisą, boksą. Nuo šešerių metų jau groju pianinu, būgnais.

Ką su šeima mėgstate veikti laisvalaikiu?

Su tėvais kiekvieną sekmadienį važiuojame čiuožinėti. Kartais nueiname į koncertą ar į parodą. Važinėjamės dviračiais ir darome visokius įdomius ledus su mama. Su tėčiu mėgstame žiūrėti filmus ir žaisti lauko tenisą.

Tavo dvejais metais jaunesnis broliukas Tomas – autistas. Tikriausiai tavo draugai jau žino, kad jis truputį kitoks?

Ypač kai prieš dvejus metus perėjau į gimnaziją, pastebėjau, kaip naujieji draugai reaguoja į Tomą. Dabar visi žino apie jo autizmą ir niekas neklausinėja, kaip su juo gyventi ir t. t. Dabar Tomas labai pramokęs normaliai elgtis, netgi dviračiu važiuoti. Vos pastebėtum, kad jis kitoks.

Tavo mama šiais metais išleido knygą ,,O mano brolio vardas – Tomas“, kurioje vaikams pasakojama apie autizmą. Ar davei draugams paskaityti tą knygą?

Kažkaip niekada ir nesu parodęs knygos, bet visi draugai žino, kad mama iliustruoja knygas.

 

Ką draugams pasakoji apie Lietuvą?

Kad ji plokščia ir kad čia švarūs ežerai. Daug draugų yra ragavę šaltibarščių, bet nė vienam nepatiko.

Ką žadi nuveikti per atostogas?

Kiekvieną vasarą grįžtame į Lietuvą. Šiais metais norėčiau vėl nuvažiuoti į Druskininkų vandens parką, pernakvoti pas močiutę ir senelį, pabūti vasarnamyje. Vėl važiuosiu į stovyklą, su šeima pabūsime Palangoje.

Ačiū už pokalbį.


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?