Boružės Septyntaškės ir Peliuko nuotykiai

  • Titulinis
  • Boružės Septyntaškės ir Peliuko nuotykiai

Kuskuso salotos ir varškės desertas su granatais

Sveiki sulaukę Naujųjų metų! Už lango žiema – balta ir šalta. Tokiu metu kartais norisi žiemą truputį apgauti ir pasikviesti vasarą. Bent trumpam. Bent į lėkštę. Ir man atrodo, kad tam puikiausiai tinka egzotinis vaisius – granatas. Iš tikro jis rudens ir žiemos vaisius, tačiau sava spalva ir skoniu man visada primena vasarą. Be to, jame yra daugybė visokiausių organizmui reikalingų gerųjų medžiagų. Dar būtina pridurti, kad išimant granatų sėklytės reikia paprašyti suaugusiųjų pagalbos, nes granatų sulčių dėmes labai sunku išplauti. Tad skubame į virtuvę!

Kuskuso salotos su granatais

Kuskusas – tai termiškai apdorotos, smulkios kvietinės kruopos, atkeliavusios pas mus iš Šiaurės Afrikos virtuvės. Jei niekada neragavote, siūlau tai padaryti.

Taigi pirmiausia paruošime kuskusą. Reikės puodelį kruopų užpilti puodeliu (galima ir truputį daugiau) verdančio vandens ar buljono. Viską gerai išmaišome. Gabalėlis sviesto taip pat neprošal. Indą uždengiame dangčiu arba maistine plėvele ir paliekame lygiai penkioms minutėms. Nuėmę dangtį ar plėvelę, viską dar kartą gerai išmaišome.

Į kuskusą beriame pakepintų riešutų, pjaustyto agurko, jei turite ir mėgstate – smulkintų žalumynų. (Aš dar įdėjau kepto moliūgo gabaliukų.) Dedame granato sėklas, apšlakstome citrinos sultimis bei alyvuogių aliejumi, viską gerai išmaišome ir ragaujame.

Varškės desertas su granatais

Imame pakelį varškės, dedame du tris šaukštus grietinės ir vanilinio cukraus pagal skonį. Viską gerai trindami išsukame. Įberiame kelis šaukštus granatų sėklų ir atsargiai išmaišome.

Atskirai pasigaminame kremą – kelis šaukštus grietinės išplakame su šaukštu cukraus pudros.

Į stiklinę ar ledainę pirma dedame varškę, ant viršaus kremo ir papuošiame granatų sėklomis. Mmmm... apsilaižysite pirštus!


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?