Skaitymai

Šv. Velykų žolytė

Koks nuostabus tas pavasario kirbėjimas paširdžiuose! Saulė kutena nosį, katinai markstosi iš malonumo ir mes kartu… Namuose taip pat norisi skaidraus dvelksmo, permatomos žalumos nuotaikos ir pakylėjimo. Parduotuvėje renkamės sėklas, o vyresnėlis šaukia – mes turėsim sodą! Jėėėė! Bandau jam paaiškinti, kad tai vazonėliuose sodinsime, o jis neatlyžta – mes turėsim sodą!!!
Taigi žemė + sėklos = sodas. Ir niekaip kitaip!
Reikės:
  • vazonėlių, stiklainėlių, dėžučių ar dar kokios įdomesnės talpyklos, pvz., kiaušinių lukštų;
  • žemių;
  • įrankis kasti – puikiai tiks ir šaukštas;
  • sėklų (gali būti prieskoninės žolelės, pavyzdžiui, pipirinė, o prieš Velykas smagiausia sėti Velykų žolę – jos sėklų būna visose sėklomis prekiaujančiose parduotuvėse ar prekybos centruose);
  • vandens. 
Indelius pripildome žemių. Palaistome, beriame sėklyčių. Užberiame plonu žemės sluoksniu. Laukiame. Žolytę laikome šiltai. Laistome tiek, kad žemė būtų drėgna. Sėklos sudygsta labai greitai. Jei norite vešlios ir šviežios žolytės Velykoms, sėkite likus maždaug dviem trim savaitėms iki šventės. Jei užsimiršite ir pasėsite likus savaitei, užuot užbėrę žemių ant sėklų, apdenkite vazonėlį plastikiniu maišeliu, kad susidarytų šiltnamio sąlygos. Žolytė dygs sparčiau ir greičiausiai spėsite ja papuošti stalą.
Velykų žolė tinka ir draugams dovanoti ar kaip lauktuvė svečiuojantis. Gali būti naudojama ir kaip maistas naminiams gyvūnams bei paukščiams. Tačiau visų labiausiai ji tinka pavasariui į namus prisišaukti :) .

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?