Bitutės svečiai

Penkiakovininkė Laura: nieko nėra neįmanoma

Vieną pavasario rytą Bitutė užsuko į svečius pas dvylikametę Laurą Katkauskaitę, kuri laukė viešnios su savo pačios keptu pyragu. Ne tik skanus pyragas, bet ir labai įdomūs Lauros pasakojimai pradžiugino ir sužavėjo begaliniu nuoširdumu. Laura turi daug neįprastų pomėgių.
 
Penkiakovininkė
 
Šiuo metu Antano Vienuolio progimnazijoje mergaitė lanko penktą sustiprintą matematikos klasę. O po pamokų tris vakarus ji skiria penkiakovei.
Penkiakovė – tai tokia sporto šaka, į kurią įeina bėgimas, plaukimas, fechtavimasis, šaudymas ir jojimas. Penkiakovė reikalauja labai didelės ištvermės, nes visas penkias sporto šakas reikia gerai įvaldyti ir vieną po kitos be poilsio atlikti.
Laura penkiakovės treniruotes lanko jau trejus metus. Šiai sporto šakai ji skiria tris vakarus per savaitę. Treniruotė dažniausiai trunka apie keturias valandas.
Treniruotės pradžioje Laura iš pradžių šaudo, paskui bėga, paskui plaukia ir fechtuojasi. Joti žirgu sportininkai pradeda sulaukę šešiolikos metų.
 
 
Visos penkiakovės sporto šakos Laurai patinka, bet geriausiai sekasi bėgimas. „Devynerių metų Laura dar buvo kiek per maža, kad pradėtų lankyti penkiakovę, bet ji taip šiuo sportu susižavėjo, kad paprašiau trenerio leisti dukrai pabandyti, – prisimena Lauros mama. – Treneris leido ir pasiūlė dalyvauti varžybose. Kitą dieną po varžybų treneris paskambino man ir pasakė, kad labai nori, jog Laura lankytų penkiakovę, nes ji turi tam reikiamų gabumų. Pasirodo, tada Laura per bėgimo rungtį atbėgo pirma. Kiti labai stipriai nuo jos atsiliko.“
Per treniruotę sportininkams tenka nubėgti penkis kilometrus. Paskui maždaug du kilometrus plaukia. Šaudyti Laurai taip pat smagu: „Dabar sportininkai į taikinį šaudo nebe su tikrais šoviniais, o su lazeriniu ginklu, kuris yra visiškai nepavojingas. Atrodo, jog su šviesele šaudai, o specialus prietaisas parodo, ar pataikei.“
 
Po trijų rungčių laukia ir fechtavimasis: „Mes turime špagas ir specialias aprangas. Špagos gale yra mygtukas, todėl špaga visai nėra aštri ar smaila. Jeigu pataikai, prietaisas tai užfiksuoja. Taigi ir fechtuotis visiškai nepavojinga.“
Visai neseniai Lietuvos jaunių penkiakovės čempionate Laura užėmė pirmąją vietą. Finale ji nurungė net šešiolika kitų sportininkų.
 
Meilė žirgams
 
Nors joti treneriai penkiakovininkus moko tik nuo šešiolikos metų, Laura jau moka joti su žirgu. Kartu su pusseserėmis Trakuose ji nuvyksta į žirgyną ir ten jodinėja.
Lauros mama dėl to labai džiaugiasi, nes pasitaiko, kad pradėję pratintis prie žirgų penkiakovės sportininkai palieka šią sporto šaką.
 
„Pirmą kartą sėstis ant žirgo bijojau, – prisimena Laura. – Bet paskui atsipalaidavau ir dabar jojimas mane ramina.“ Kartais mergaitė jodinėja aikštelėje, o kartais išjoja ir į mišką kartu su kitais jojikais.
Bitutė paklausė Lauros, kaip ji supranta, kada žirgas laimingas, o kada pyksta. Mergaitė prisiminė, kad kai vieną kartą norėjo žirgą paglostyti, jis užrietė ausis atgal. Tai reiškia, kad žirgas pyksta. Arba būna, kad supykęs raukia nosį.
 
Laurai yra tekę joti ir lietui lyjant, ir sniegui sningant. Kaip tik žiemą vieną kartą Laurai teko nukristi nuo žirgo, kai šis pradėjo labai greitai bėgti. Laimei, neužsigavo, nes nukrito ant minkšto sniego.
Kartą mama paklausė Lauros, kodėl ši taip myli žirgus. Mergaitė atsakė: „Man žirgai – tai laisvė. O laisvę aš myliu.“ Toks atsakymas mamą labai nustebino ir įkvėpė. Laura vadovaujasi principu, jog nieko nėra neįmanoma. Jei mergaitės mama kažkuo suabejoja, tuomet prisimena dar vieną dvylikametei dukrai svarbų principą: „Kas kitas, jei ne aš.“ Taigi mergaitės entuziazmas įkvepia ir jos mamą siekti savo svajonių.
 
Šokio studija
 
Du vakarus per savaitę Laura skiria šokiui ir dainavimui. Ji lanko Vilniaus vaikų ir jaunimo popdainavimo studiją „HEY!“. „Dainuojame įvairias dainas, ir šiuolaikines, ir senesnes - pasakoja Laura. „Neseniai mokėmės vienos Kernagio dainos, taip pat esame dainavę ir šokę pagal dainą „Senieji Vilniaus stogai“. Neseniai su grupe ji dalyvavo konkurse Latvijoje ir iš dvidešimt aštuonių grupių užėmė antrą vietą.
 
Jaunoji šaulė
 
Dar vienas Lauros pomėgis yra dalyvavimas jaunųjų šaulių sąjungoje: „Jaunieji šauliai yra kaip kariai. Jie dalyvauja žygiuose, stovyklose, rikiuotėse. Šis užsiėmimas taip pat reikalauja daug fizinės veiklos. Susidomėjau šia sąjunga tada, kai į klasę atėjo keletas jaunųjų šaulių papasakoti apie savo veiklą. Tai, ką jie pasakojo, man pasirodė labai įdomu. Mano tėtis buvo savanoris kariuomenėje. Jis man rodė nuotraukas ir pasakojo, ką ten veikė. Tie tėčio pasakojimai man labai patiko. Patiko ir filmai apie karininkus. Kai buvau dar mažesnė, maniau, kad stosiu į Karo akademiją. Man patiko, kad karininkai šliaužia per žemę, žygiuoja, miega miškuose palapinėse. Visa tai labai įdomu.“
 
Susižavėjusi tikėjimu
 
Nuo pirmadienio iki penktadienio dvylikametė Laura vakarais po pamokų lanko būrelius. Savaitgalį turi tik vieną laisvą dieną, nes sekmadieniais keliauja į Vilniaus arkikatedrą, kur ruošiasi Pirmajai Komunijai, o paskui dalyvauja šv. Mišiose.
Laura labai domisi tikėjimo dalykais. „Kartą ji mus išgąsdino, pasakiusi, kad bus vienuolė“, – juokiasi Lauros mama. Mergaitei šis noras kilo pabuvojus Paparčių vienuolyne, kur netoli gyvena jos dėdė. Kartą jis nuvežė Laurą ir jos pusbrolį parodyti šio vienuolyno.
 „Ten buvo lietuvių ir prancūzų kilmės vienuolių. Kai nuėjome į bažnyčią, joje buvo taip tylu, ramu ir gera. Pajutau labai gerą atmosferą, kurioje galėjau atsipalaiduoti. Vienuolės bažnyčioje giedojo, o paskui ir mus pakalbino. Jos pasidomėjo, kaip mums sekasi, ir padovanojo mažą Jėzaus paveikslą. Noriu vėl ten nuvažiuoti. Jos labai gražiai gieda“, – susižavėjimo neslėpė mergaitė.

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?