Naujienos

Liepos-rugjūčio „Bitutė“ apie laimę ir prasmingą vasarą

Jau pasirodė naujas ir kiek kitoks nei visada žurnalo „Bitutė“ numeris. Jis toks pats šiltas, šviesus ir spalvotas kaip vasara. Tačiau jame yra daug dalykų, kurie tiks ir lietui lyjant.
 
Žurnale šį kartą pasakojame apie labai neįprastą šeimą, kurioje auga devyni vaikai. Deja, jų tikrieji tėvai dėl įvairių priežasčių negali jų auginti. Kad vaikai neaugtų globos namuose, viena šeima juos priėmė į savo namus kaip tikrus vaikus. Nors tokioje didelėje šeimoje visko būna, vaikai auga draugiški, nes įpranta rūpintis vieni kitais. Be to, šių vaikų įtėviai, kuriuos visi vadina mama ir tėčiu, stengiasi apie viską kalbėtis ir išsiaiškinti kilusius nesusipratimus. Bitutė pakalbino vyriausias šios šeimos mergaites. Ji paklausė, kas joms yra laimė. Barbora atsakė, kad jai laimė – būti su draugais ir artimais žmonėmis. Miglei laimė – tai atrakcionų parkai. Agota yra laiminga, kad turi šunį. O visų vaikų mamai Vaivai didžiausia laimė – gražūs santykiai tarp žmonių.
 
Ne veltui Bitutė šios šeimos paklausė apie laimę. Šiame numeryje kaip tik pristatome knygą, pavadinimu „Laimė yra lapė“. Tai dailininkės Aušros Kiudulaitės ir rašytojos Ievos Daciūtės knyga, apdovanota kaip gražiausia 2016 metų knyga vaikams. „Laimė yra mamos puodai ir tėčio malūnsparnis. Dar – krepšinio kamuolys, ponios Margaritos katė, ir, žinoma, laimė yra lapė!“ – pasakoja berniukas Povilas knygelėje „Laimė yra lapė“.
 
Pristatinėdamos šią knygą darželiuose ir mokyklose, autorės visada paklausia vaikų, o kas jiems yra laimė. Dažniausiai vaikams laimė yra jų šeima, jų naminis gyvūnėlis arba koks nors įdomus pomėgis.
Žurnale kalbiname ir žymų muzikantą Maksą iš grupės „Biplan“. Grupės nariai jau dvidešimt dvejus metus groja kartu. Juos sieja graži draugystė. Maksas jaučiasi laimingas, kai žmonės pasakoja, kad jo daina padėjo jiems sunkiu gyvenimo laikotarpiu įveikti sunkumus, padėjo tapti laimingesniems. „Jaučiuosi laimingas, kai koncertuodamas matau žmonių šypsenas, žinau, kad jiems patinka „Biplan“ dainos. Tai turbūt yra muzikinė laimė“, – pasakoja Maksas.
 
Vaikai, o kas jums yra laimė? Kada esate laimingi? Parašykite arba nupieškite, kas jus daro laimingus! Labai laukiame jūsų atsakymų ir piešinių.
 
Žurnalui „Bitutė“ laimė yra ir pristatyti naujas rubrikas, kurių iki šiol žurnale nebuvo arba jos buvo labai seniai.
 
Žurnale laukia „Čiauškančios raidės“ pagal tuo pačiu pavadinimu išleistos Ievos Babilaitės knygą. Šioje rubrikoje rasi eilėraštį, kurio kiekvienas žodis prasideda raide A. Dailininkė Ieva Babilaitė kviečia ir tave išbandyti savo jėgas – pamėginti sukurti tokį eilėraštį, kurio kiekvienas žodis prasidėtų raide A, ir atsiųsti jį mūsų žurnalui.
 
Dar vienoje naujoje rubrikoje psichologė Alma Želvienė kartu su žurnalo personažais atsakys į klausimą, ką veikti, jeigu per atostogas tenka vienam pabūti namuose.
 
Žurnale laukia ir smagi užduotis, kurią atlikęs susipažinsi su kameriniu orkestru ir muzikos instrumentais, kuriais tokiame orkestre groja muzikantai.
 
O jeigu langą dengia lietaus užuolaida ir duris klebena vėjas, Skruzdėlytė Greitutė žino, kokias knygeles pasiūlyti tam, kad neprailgtų laikas, kol praplauks lietaus debesis.
 
Taigi jaukiai įsitaisyk ir praleisk puikų ir prasmingą laiką kartu su nauju žurnalo „Bitutė“ numeriu, kuriame laukia gausybė dar nepaminėtų užduočių, žaidimų ir labai įdomių pasakojimų.
 
Jūsų Bitutė


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?