Skaitymai

Žiedlapių koliažas ir augalų džiovinimas

Žiedlapių koliažas

Vasara – nuostabus metas. Beveik visą laiką galime būti lauke. Daug daugiau saulės ir viskas aplink žydi. Todėl šįkart darbelis irgi tikrai vasariškas. Tai žiedų koliažas.

Darbo eiga:

  1. Išeiti pasivaikščioti ir prisiskinti įvairių žiedų ir žolelių. Ar visas pažįsti? Gal suaugusieji gali padėti? Galima rinkti ir smulkius akmenukus ar pagaliukus. Kūrėjo laisvė yra pasirinkti medžiagas, kurias pasitelks savo kūriniui.
  2. Parsinešus namo arba lauke pasiruošti vietą dėlioti paveikslui. Jei tai vėjuota diena – geriau dėlioti namuose.
  3. Dėlioti.
  4. Koliažui galite panaudoti ir nusipieštą trafaretą.
  5. Nedidelius paveikslėlius galima užtvirtinti su lipnia juosta. Bet užklijuoti gyvi augaliukai neilgai bus gražūs. Šis gyvų žiedų paveikslas visuomet yra nuostabus ir labai trapus vienu metu. 
  6. Jei norite, kad iš žiedų sudėliotas paveiksliukas ilgiau išsilaikytų, patarčiau iš pradžių žiedus ir lapelius išdžiovinti.
  7. Jeigu norite, galite ant popieriaus klijuoti žiedus su klijais. Ilgiau išsilaikys džiovintų žiedų paveiksliukas.

Augalų džiovinimas

Man vaikystę labai primena augaliukų džiovinimas. Nepamenu, kas mane to išmokė, bet atsimenu knygas ir jose švelniai susislapsčiusius lapus: klevo, beržo, rūtų, našlaičių žiedus, rožių žiedlapius, … net kaštono lapą! Įsivaizduoji, kokios knygos reikėjo?! Dabar aš to mokau savo ir kitus vaikus.

Darbo eiga:

Kad drėgmė negadintų knygų lapų, kloju paprastą spausdinimo popierių ir dedam lapus. Tada suspaudžiame knygas ir laukiame. Ir pamirštame. O po kurio laiko atrandame ir būna daug atradimo džiaugsmo.

  1. Kitas būdas džiovinti – lyginti karštu lygintuvu. Taip pat per popierių ar medžiagos skiautę. Toks darbas labiau tinkamas vyresniems vaikams ir būtinai reikalauja mamos priežiūros. Žinoma, tai kur kas greitesnis būdas, nei laukti, kol patys išdžius. Tad jis labai tinkamas, kai kur nors skubate (turiu mintyje – jei padaryti kokį darbelį reikia labai skubiai).

Parengė Elena Apynienė, tinklaraščio suvaikais.lt autorė


Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?