Skruzdėlytės Greitutės naujienos

  • Titulinis
  • Skruzdėlytės Greitutės naujienos

Kas yra laimė?

„Laimė yra mamos puodai ir tėčio malūnsparnis. Dar – krepšinio kamuolys, ponios Margaritos katė, ir, žinoma, laimė yra lapė!“ – pasakoja berniukas Povilas knygelėje „Laimė yra lapė“. Tad kas iš tikrųjų yra laimė ir kaip ją surasti? Apie tai pasakoja knygos „Laimė yra lapė“ rašytoja Evelina Daciūtė ir dailininkė Aušra Kiudulaitė.
 
Evelina Daciūtė kartą naršėinternete, ieškodama dailininkų, kurių darbai jai patiktų. Taip ji ir surado Aušrą. Jos piešiniai Evelinai labai patiko. „Tada sėdau ir parašiau istoriją apie lapę – galvodama apie Aušrą ir turėdama galvoje jos iliustravimo stilių. Parašiusi nusiunčiau jai tekstą elektroniniu paštu“, – šypsodamasi pasakoja Evelina.
Elektroniniu paštu atsiųsta Evelinos istorija Aušrai pasirodė tokia graži, kad Aušra tiesiog neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik tą istoriją iliustruoti, t. y. nupiešti jai paveiksliukus. „Tai buvo tekstas, kurį skaitydama verkiau“, – prisimena Aušra.
 
Kol Aušra piešė, Evelina nesnaudė
Iliustracijas Aušra piešė pusę metų. O knygos autorė Evelina, visiškai pasitikėdama Aušra, ramiai ir atsipalaidavusi tų iliustracijų laukė. Aušros iliustracijos Eveliną labai džiugino:  „Laukdavau jų kaip šventės.“
 
O kad būtų įdomiau ir lengviau laukti, Evelina sugalvojo labai įdomią idėją: „Kol dar niekas nežinojo, kad bus tokia knyga apie lapę, išsikarpėme daug lapės galvų ir pradėjome jas fotografuoti įvairiose vietose, įvairiose keistose istorijose. Šalia fotografijų užrašydavome, kad laimė yra vasara, arba laimė yra saldainiai ir t. t. Tada draugai pradėjo klausinėti, ką jūs su ta lape darote. O vėliau ir patys, radę lapę, ją fotografuodavo. Taigi kol Aušra piešė,  fotografuodami lapę užsiauginome gerbėjų būrelį, kurie dar nežinojo, kad bus knyga. O kai sužinojo – laukė šios knygos kartu su mumis.“
 
Kas vaikams yra laimė?
Kai Aušra ir Evelina susitinka su vaikais, paprašo jų parašyti arba nupiešti, kas jiems yra laimė. Dažniausiai vaikai pamini tris dalykus.
Dauguma vaikų sako, kad laimė yra šeima, t. y. mama, tėtis, broliai, sesės. Daug vaikų taip pat sako, kad laimė yra šuo, katė, žiurkėnas – gyvūnas, kurį augina namie arba svajoja auginti. Trečias dalykas, kuris vaikams yra laimė, tai koks nors įdomus pomėgis, pavyzdžiui, futbolas. Vis dėlto daugiausia vaikų sako, kad laimė yra mama ir tėtis. Net jei turi brolį ar sesę, vis tiek pirmoje vietoje yra tėveliai.
 
Istorija ir piešinėliai yra vienodai svarbūs
Kai Evelina su knyga „Laimė yra lapė“ nuvažiuoja pas vaikus, jiems sako: „Žiūrėkite, štai čia yra mano tekstas, o štai čia yra iliustracijos, kuriose galite pamatyti atskirą istoriją.“ Kai Evelina parodo, kad knygoje yra mašina, vežanti maisto produktus, vaikai jai dažnai sako, kad čia važiuoja maistą po namus išvežiojanti įmonė „Barbora“. Taigi žiūrėdami piešinėlius vaikai pradeda kurti savo istorijas ir tai labai smagu. „Paveikslėlių knygos dažnai tuo ir žavios, kad paveikslėliai ir tekstas yra lygiaverčiai. Kai Aušra baiminosi, kad jos iliutracijos gali per daug nutolti nuo teksto, tuomet atsakydavau jai, kad ji ir turi nutolti, nes iliustracijos pasakoja papildomas istorijas“, – prisimena Evelina.
 
(Bitutė): Nusprendžiau nuskristi pas kelis vaikus ir paklausti, kas gi jiems yra laimė. Štai kokių įdomių atsakymų sulaukiau.
 
Laimė yra laikas, praleistas kartu su gera drauge. (Sofija, 7 metai)
Laimė – kai labai linksma ir kai labai sekasi. (Jurgis, 11 metų)
Laimė yra kai būna mano gimtadienis arba kai skrendame į kelionę, arba kai gaunu naują žaislą. Laimė – tai važiuoti pas draugę į svečius. (Viltė, 6 metai)
Man laimė yra kai kur nors iškeliaujame. Dar laimė yra pamatyti tikrą žirafą.(Elžbieta, 7 metai)
 
Vaikai, o kas jums yra laimė? Kada esate laimingi? Parašykite arba nupieškite, kas jus daro laimingus? Labai laukiame jūsų atsakymų. Kitame žurnalo numeryje pasirodys jūsų piešiniai ar parašytos istorijos apie tai, kas jums yra laimė. Vienam iš vaikų, atsiuntusių savo atsakymą, padovanosime knygą „Laimė yra lapė“.
 

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?