Naujienos

Rugsėjo–spalio „Bitutėje“ – apie mokymąsi ir žaidimą kitaip

Rugsėjo pradžioje į prekybos centrus ir spaudos kioskus atkeliavo naujas rugsėjo–spalio mėnesio žurnalo „Bitutė“ numeris. Jame daug dėmesio skiriame lietuviškumo ir jo išsaugojimo temai. Taip pat sulaukę naujų mokslo metų kalbame apie mokymąsi, bet nepamirštame ir to, kaip svarbu nenustoti žaisti visą savo gyvenimą.
 
Žurnale susipažinsi su labai įdomia šeima, kurioje auga penki vaikai – du broliai ir trys sesės. Jų mama yra lietuvė, o tėtis – anglas. Nors vaikai daugiausia laiko praleidžia Anglijoje bei Austrijoje ir dažniausiai bendrauja anglų kalba, mama Augustė stengiasi, kad vaikai nepamirštų ir lietuviškų šaknų. Nors jau daug metų gyvena užsienyje, Augustė su savo vaikais kalba labai gražia lietuvių kalba. Ji brangina ir didžiuojasi tuo, kad yra lietuvė. Šį pasididžiavimo jausmą siekia perduoti ir savo vaikams. Ši šeima ypatinga dar ir tuo, kad vaikai mokosi ne mokykloje, o namuose. Jų mokytojai yra jų tėtis ir mama. Kiekvieną rytą ir vakarą šeima susirenka bendrai maldai, o per pietus dalyvauja  šv. Mišiose.
Kitas puikus būdas mokytis ir tyrinėti pasaulį yra teatras. Tad šiame numeryje kalbiname „Stalo teatro“ įkūrėją, režisierę, aktorę Saulę Degutytę. Jos teatre vaikai daug sužino apie Lietuvos istoriją, mitologiją, tautosaką, tarmes. 
Saulė Degutytė daug dėmesio skiria ir vaikų žaidimams. Ji nori išmokyti vaikus žaisti kiek kitaip nei jie įpratę –  ne tik su lėlėmis, bet ir su paprasčiausiais buities įrankiais. Štai paprastas puodelis gali pavirsti į ančiuką, nykštuką, iš dviejų puodelių gali atsirasti karalienė. Replės gali priminti kaukiantį vilką, šakutė – smailiaragią ir išsigandusią ožką, o mažesnės šakutės – ožiukus. „Susirinkite įvairiausių daiktų ir juos atgaivinkite“, – siūlo vaikams Saulė Degutytė. Niekada nesame per seni žaisti. Žaisdami ir fantazuodami taip pat daug ko išmokstame.
Naujame žurnalo „Bitutė“ numeryje taip pat rasi įvairių žaidimų ir užduotėlių, kurias spręsdamas patobulinsi lietuvių kalbos žinias, susipažinsi su lietuvių liaudies instrumentais, galėsi sukurti istoriją, kurios visi žodžiai prasideda raide B.
Kitas mokymosi būdas – tai lankymasis įvairiose įdomiose vietose. Tad nuo šiol žurnale rasi naują rubriką, kurioje vaikai keliauja aplankyti įdomių vietų. Šį kartą vaikai apsilankė pas gaisrininkus ir sužinojo, kad  net ir gaisrininkai kelias valandas per dieną savo specialioje klasėje mokosi naujų dalykų. Jie nuolat sportuoja ir budi, kad išgirdę specialų signalą per minutę išvažiuotų iš gaisrinės gelbėti žmonių, gesinti gaisrų. Apsilankę pas gaisrininkus vaikai gavo labai vertingų žinių, ką daryti kilus gaisrui. Perkaitęs žurnalą, sužinosi ir tu.
Vabalas Elniaragis šį kartą papasakos apie žymiausius Lietuvos mokytojus. Psichologė Alma Želvienė patars, ką daryti, jeigu mokykloje jauti nerimą ir baimę būti nepriimtas, atstumtas. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius supažindins su rudenine gamta, kun. A. Saulaitis atsakys į klausimus apie tikėjimą, Boružė Septyntaškė išmokys naujų maisto receptų, Kaukvabalis Mokslinčius papasakos apie mūsų žemę ir kitas planetas, „Mini Bitutėje“ išsprendęs užduotis sužinosi naujų dalykų apie palaimintąjį Teofilių Matulionį. Skrudėlytės knygyne rasi net trijų naujų knygelių pristatymą.
Tad nieko nelaukdamas atsiversk žurnalą ir atrask jame tai, ko dar iki šiol nežinojai. Juk ir „Bitutės“ žurnalas skirtas tam, kad smagiai leisdamas laiką, išmoktum naujų dalykų. Lengvos ir smagios tau mokslo metų pradžios!


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?