Bitutės svečiai

Vaikai, gyvenantys trijose šalyse

Augustės ir Timothy Kelly šeimoje auga penki vaikai. Du vyriausi broliukai ir trys mažesnės sesutės. Jų mama – lietuvė, o tėtis – anglas. Pusę metų šeima gyvena Anglijoje, kitą pusę – Austrijoje. Vasarą jie visi apsilanko ir Lietuvoje.

 

Trijose šalyse
 
Šioje šeimoje auga vienuolikos metų Benediktas, devynerių Klementas, aštuonerių Teresėlė, šešerių Magdalena ir trimetė Liucija. Jų tėtis Timothy Kelly dirba dėstytoju keliuose universitetuose. Pusę metų jis dėsto Austrijoje esančiame universitete, o kitą pusę – Anglijoje. Tad visa šeima dalį laiko praleidžia Austrijoje, dalį – Anglijoje. Tačiau kiekvieną vasarą visi stengiasi bent mėnesį pabūti Lietuvoje.
Austrijoje šeima gyvena mažame miestelyje netoli Vienos, kur įsikūręs Tarptautinis teologijos institutas, jame tėtis studentams dėsto įvairius dalykus apie katalikų tikėjimą. Šis institutas – tai didelė bendruomenė, kurioje kartu vieni šalia kitų gyvena studentai, jų šeimos, taip pat ir dėstytojai su savo šeimomis. Šioje bendruomenėje auga labai daug vaikų, tad Benediktui, Klementui, Teresėlei, Magdalenai ir Liucijai draugų čia netrūksta. Visi bendrauja anglų kalba, nes į šį universitetą mokytis suvažiuoja žmonės iš viso pasaulio.
Anglijoje vaikai daugiau laiko praleidžia šeimoje ir dažniau žaidžia su broliais bei sesėmis. Čia jie turi namą gamtoje, visai šalia miško. Taigi nors draugų Anglijoje vaikai turi ne tiek daug, bet užtat daugiau būna su šeima, o tai taip pat labai smagu.
 
Vasara Lietuvoje
 
Vasarą atvažiavę į Lietuvą vaikai važiuoja pas pusbrolius, pusseseres, taip pat pas senelį, kuris gyvena miške Kurtuvėnų regioniniame parke. Pas senelį yra kūdra, kuriame vaikai labai mėgsta maudytis. Kitose šalyse tokios galimybės dažnai išsimaudyti kūdroje ar ežere vaikai neturi.
Benediktas ir Klementas su savo tėčiu ir Klemento krikšto tėčiu Mindaugu taip pat visada nuvažiuoja į Vilnių, aplanko Trakus. Šios išvykos metu Klemento krikšto tėtis berniukams daug pasakoja apie Lietuvą, jos istoriją. Lietuvoje vaikai išmoksta geriau kalbėti lietuviškai.
 
 
Nepamiršta lietuvių kalbos ir istorijos
 
Gyvendami Austrijoje ir Anglijoje vaikai daugiau kalba angliškai, nors su mama stengiasi kalbėti ir lietuviškai. Angliškai kalbėti vaikams daug lengviau, bet, skatinami ir tėčio, ir mamos, stengiasi savo kasdienybėje nepamiršti ir lietuvių kalbos. Mama Augustė su vaikais kalba tik lietuviškai.
Augustė su vaikais skaito ir lietuviškas knygeles. Neseniai jie perskaitė knygą „Madikė“, Benediktas jau perskaitė knygas „Penkiolikos metų kapitonas“, „Aplink pasaulį per aštuoniasdešimt dienų“. Dabar pradėjo skaityti knygą „Varnų saloje“.
 
Didesni vaikai mokosi deklamuoti ir lietuviškus eilėraščius. Austrijoje visa bendruomenė rengia eilėraščių ir muzikos vakarus. Dažniausiai vienas vakaras vyksta prieš šv. Kalėdas, o kitas – ankstyvą pavasarį prie laužo. Tuomet bendruomenės vaikai sako eilėraščius, atlieka muzikinius kūrinius. Augustės vaikai turi progą padeklamuoti išmoktus lietuviškus eilėraščius. Dar vieną tokį vakarą jie organizuoja ir Anglijoje.
 
Šeima visada švenčia Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Tomis dienomis mama Augustė vaikams pasakoja apie Lietuvos istoriją.
 
Mokosi namuose
 
Šie vaikai ypatingi dar ir tuo, kad jie mokosi ne mokykloje, bet namuose. O jų mokytojai dažniausiai yra jų tėvai. Mama moko vaikus matematikos, istorijos, dailės. Tėtis – tikėjimo, anglų kalbos, sporto. Tėtis paruošė Teresėlę ir Pirmajai Komunijai.
Benediktas ir Teresėlė groja pianinu. Jie turi pianino mokytoją ir Austrijoje, ir Anglijoje. Teresėlė netrukus pradės mokytis groti ir smuiku.
 
Berniukai taip pat mėgsta žaisti golfą ir kriketą. Anglijoje jie priklauso kriketo komandai. Kriketas – tai senas angliškas žaidimas, iš jo vėliau atsirado beisbolas.
Po pamokų vaikai mėgsta žaisti įvairius žaidimus – jie kartu konstruoja lego, taip pat mėgsta konstruoti lėktuvėlius arba scenas iš Antrojo pasaulinio karo, Vaterlo mūšio. Visi vaikai taip pat mėgsta važinėti dviračiais. Anglijoje jie eina pasivaikščioti į gamtą, kur kasdien stebi kiškius, stirnas, avis, įvairius paukščius. Gyvūnų aplink juos netrūksta.
 
Praeitą vasarą Benediktas buvo labai susidraugavęs su ėriuku, kurio mama buvo mirusi. Tad kiekvieną dieną Benediktas atnešdavo buteliuką pieno savo ėriukui, o šis, vos pamatęs Benediktą, linksmai pasišokinėdamas pas jį atbėgdavo per visą lauką. Tarp jų buvo užsimezgusi labai graži draugystė.
 
Malda šeimoje
 
Visi vaikai su mama ir tėčiu kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą susirenka bendrai maldai. Per pietus visi kartu kasdien eina į šv. Mišias. Berniukai kelias dienas per savaitę šv. Mišiose patarnauja. Namuose yra maldos kampelis. Tai altorėlis, kuriame stovi vaikus globojančių šventųjų ikonos ar fotografijos. Kiekvieną kartą per maldą vaikai prašo šv. Benedikto, šv. Klemento, šv. Teresėlės, šv. Magdalenos ir šv. Liucijos užtarimo.
 
 
 
 
 
 

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?