Vabalo Elniaragio metraščiai

Kodėl aš myliu Lietuvą?

Saulius Petreikis, muzikantas, multiinstrumentalistas:

Ar buvo kada į galvą šovusi mintis išvažiuoti gyventi į užsienį? Jeigu sąžiningai – buvo, kai buvau moksleivis, bet ji aplankydavo trumpai, sekundę, ateidavo ir vėl dingdavo. Labai norėjau žinių ir naujų mokytojų. Tai nebuvo svajonė, kurios būčiau siekęs metų metus. 

Požiūris apie gyvenimą svetimoje šalyje pasikeitė, kai pradėjau važinėti po Europą kaip muzikantas. Tai prasidėjo gana anksti, studijuojant Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Vieną vasarą su konservatorijos orkestru išvažinėjome Prancūziją, grodami Levandų ir Vyno šventėse. Kitą vasarą visą mėnesį teko gyventi Graikijoje, kur kiekvieną vakarą grodavome su kapela. Vėliau pradėjau studijuoti Lietuvos  muzikos, teatro ir kino akademijoje, turėjome įvairių kūrybinių projektų su užsienio muzikantais. Teko daug lankytis Škotijoje. Turiu draugų visame pasaulyje, pavyzdžiui, vienas geriausių draugų – vokietis, gyvenantis Lietuvoje. 

<...>

Dalia Michelevičiūtė, aktorė:

Esu gimusi praeitame XX amžiuje. Tuo metu mūsų šalies veidas buvo visai kitoks, nuspalvintas sovietų raudona spalva, iškreiptos oficialios „tiesos“ grimasų ir tylios rezistencijos bei kovos už Lietuvos nepriklausomybę. Ryškiai plazdančių raudonų pionieriškų kaklaraiščių ir tautų draugystės vėliavų fone, KGB rūsiuose buvo tylomis kankinami, nuodijami kovotojai už Lietuvos laisvę. 

Tokiame fone budo širdyje meilė mūsų šaliai, kuri ruseno mažoje šeimos salelėje, religinių švenčių kontekste, besiklausant „Laisvės radijo“. Kai pagalvoju, kiek dangiškų ir žemiškų pajėgų darbavosi, kad aš atlinguočiau šiapus, šiame laike, šioje konkrečioje žemėje, šiame mažyčiame lopinėlyje, vardu Lietuva, per tuos konkrečius žmones, vardu Emilija ir Henrikas, mano tėvai, kurie pamilo vienas kitą, – mano nuostabai nėra ribų ir širdis prisipildo dėkingumo.

<...>

 

 
Visą straipsnį skaityk Bitutės žurnale!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?