Per tamsą - šviesos sutikti

Metas, kai bitės ilsisi

Artėjant lapkričiui žinome, kad papūs šalti vėjai, dangus pasės snaigių – pradžioje šlapių, sumišusių su lietumi. Ilgainiui tai taps įprasta ir kasdieniška. Spalio gale visa tai šiek tiek baugino: tada dar skraidė drugiai, žydėjo gėlės ir visa tai atrodė taip miela. Ar visa tai bus prarasta?

Lapkritis teina plėšyti paskutinių medžių lapų, šiam gamtos pavestam darbui ilgai vargti neteiks: šalna, vėjas, šlapios snaigės ir lietus beregint nurengs medžius, atvers girios tankmes. Ar matei, kad einant miško takeliu dabar matai vis toliau esančius medžius, kelmus – jų jau niekas neužstoja. Visa žemė nuklota dar gaivių spalvų lapais. Gal žinia, kur jie visi pradings?

Medžių lapai nuo pavasario iki rudens vidurio atliko labai didelį darbą, jie buvo svarbūs pačių medžių organai, kuriais jie kvėpavo, garino drėgmę. Dabar jie taip pat reikalingi, nes girioje yra tūkstančiai rūšių grybų, kuriems nukritę lapai bus puiki terpė augti ir maitintis. <...>

 

Visą straipsnį skaityk Bitutės žurnale!Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?