Išmanusis Jonvabalis Žybsis

Europos skautai ir džiunglių gyvenimas

Turbūt visi gerai žinote ir ne kartą matėte filmuką apie Mauglį ir jo nuotykius džiunglėse. Ar žinote, kur visas šis džiunglių gyvenimas su visais veikėjais atgyja? Nustebsite sužinoję, kad į džiunglių nuotykius kaskart susirinkę pasineria Europos skautai.
 
Pagal amžių Europos skautai skirstomi į tris grupes. Bitutė aplankė pačius mažiausius vaikus – skautiškai vadinamus vilkiukus. Tai vaikai nuo aštuonerių iki dvylikos metų. Apie juos daug įdomių dalykų papasakojo mergaičių vilkiukių gaujos vadė Ona Kvašytė ir berniukų vilkiukų vadas Henrikas. Abu jie susitikimuose virsta Akela, vyriausiuoju vilku.
 

Vilkiukai ir vilkiukės

Atėjęs į vilkiukų gaują, vaikas pasineria į džiunglių pasaulį, kuris aprašytas Radjardo Kiplingo (Rudyard Kipling) „Džiunglių knygoje“. Visi susirinkimų vadovai turi džiunglių gyventojų vardus. Vilkų gaujos vadas vadinamas Akela. Šiam dar padeda juodoji pantera Bagira, išmintingasis lokys Balu, smauglys Ka, dramblys Hatis. Nors mergaitės ir berniukai Europos skautuose turi atskirus susirinkimus ir tarpusavyje beveik nesusitinka, visi jų susitikimai vyksta panašiai, jų vadovai turi tuos pačius vardus.

Tiek mergaitės, tiek berniukai susirenka tris kartus per mėnesį. Šie susirinkimai vadinami sueigomis. Sueigų metu kartais pasirodo ir banderlogai, su kuriais Mauglis nebendrauja, nes tai labai netvarkingos beždžionės. Jos yra blogas pavyzdys vilkiukams. Kartais atsiranda ir priešas Šerchanas, su kuriuo Mauglis turi kovoti. Šerchanas – tikras blogis, kaskart norintis nugalėti Mauglį. Todėl vilkiukų pareiga – saugoti  Mauglį ir ginti jį nuo priešų.

<...>

Visą straipsnį skaityk naujausiame Bitutės žurnale, kurį gali įsigyti prekybos centruose ir parapijose!

 

 


Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?