Skruzdėlytės Greitutės naujienos

  • Titulinis
  • Skruzdėlytės Greitutės naujienos

Apie prabudusią gamtą, paukščių įstatymus ir eilėraščius apie rūką ir maldą

Apie prabudusią gamtą, paukščių įstatymus ir eilėraščius apie rūką ir maldą 
 
Pavasaris jau įsibėgėja! Pražysta ne tik laukai ir miškai, bet ir knygos. Netikite? Pasidairykite po lentynas, tikrai pamatysite vieną kitą sulapojusią... 
Štai estų rašytojo Eno Raudo „Pabaldukai“, kurie į lietuvių kalbą išversti 1998 m. (ją rasite tik bibliotekoje arba tarp tėvelių vaikystės knygų). Tai smagus pasakojimas apie trijų keistų žmogučių draugystę ir nuotykius. 
Visi trys buvo labai žemo ūgio, ledų pardavėja iš pradžių net pamanė juos buvus nykštukus, bet akį traukė dar kitokios jų ypatybės. Samanbarzdis buvo apžėlęs minkšta samanų barzda, kurioje pūpsojo gražios, raudonos, nors pernykštės bruknės. Puskurpis buvo nusipjovęs savo batų nosis, kad galėtų smagiai krutinti kojų pirštus. O Movius vietoj įprastų drabužių vilkėjo didelę movą, iš kurios kyšojo vien galva ir pėdos.   
 
Atsitiktinai susitikę prie ledų kioskelio, jie susipažino, pamatė, kad visi turi kažką bendra, ir nusprendė keliauti kartu Moviaus automobiliu, įrengtu tarsi namelis ant ratų. 
Pabaldukai žvalgėsi po laukymę. Saulė jau buvo nusileidusi žemai ties medžių viršūnėmis, bet paukščiai vis čiulbėjo, džiūgaudami po giedru dangumi. Gėlių kvapai maloniai kuteno šnerves. Čia išties baisiai gera buvoti.
‒ Šiandien mums labai svarbi diena, ‒ mįslingai prakalbo Movius. ‒ Juk visi trys susitikome pirmą kartą gyvenime.
‒ Būtent, ‒ atkuto Puskurpis. ‒ Šį įvykį reikia kaip nors atšvęsti.
‒ Be abejo, ‒ tarė Samanbarzdis. ‒ Bet tu, Puskurpi, šią reikšmingą dieną atšvęsi pirmiausia gerdamas elninių šiurių arbatą, kurią tau išviriau su meile.
‒ Ar visą? ‒ paklausė nelaimingas Puskurpis.
‒ Visą, ‒ atsakė Samanbarzdis. ‒ Ligi paskutinio lašo.
Iš pabaldukų galima pasimokyti jautrumo ir meilės gamtai. Kai Samanbarzdžio barzdoje, supainiojusi su krūmu, lizdą susisuka paukštė, jis kantriai laukia, kol ši išperės savo paukščiukus. Neapgalvotas kišimasis į gamtos pasaulį gali suardyti pusiausvyrą: pabaldukai įvilioja į salą kates, tikėdamiesi padėti miestelio gyventojams, bet jos ten išbaido visus paukščius, šie išskrenda, medžius ima graužti vikšrai… O iškeliavus visoms katėms, miestelį užplūsta žiurkės. Pabaldukams tenka ištaisyti klaidą. Muziejaus svečių knygoje po visų nuotykių spausdintomis raidėmis jie įrašo: „GAMTOJE TURI BŪTI PUSIAUSVYRA.“ 
 
Saulėtų dienų su knyga linkėdama, Jūsų Skruzdelytė Greitutė
 
Visas tekstas žurnale☺
 
 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?