Skruzdėlytės Greitutės naujienos

  • Titulinis
  • Skruzdėlytės Greitutės naujienos

Kaip surasti tikrų draugų

Ilgai kraipiau ūselius mąstydama, ką jums pasiūlius paskaityti vasarą. Juk norisi ir į lauką išbėgti, drugelius pavaikyti, ant pievelės pasivolioti... Bet štai ‒ strykt ir įšoko į mano glėbį Elenos Launikonytės „Pelėnas, Varlėnas ir Bobo“. Kaip tyčia. Juk jei vienas iš veikėjų ‒ varlėnas, tai turbūt ir knygelės gali šokinėti?
 
Taigi pradedam.
 
Vieną lietingą dieną (nesakysiu, koks metų laikas buvo) Pelėnas rūpestingai užrakino savo olą, paslėpė jos angą po paparčių lapais ir išsiruošė į kelionę. Neilgai trukęs ir kaimyną sutiko. Kaimyno vardas buvo Bobo. Pavargę eiti, jie išsilankstė iš popieriaus laivelį ir toliau plaukė upeliu. Tad nenuostabu, kad nendryne sutiko žvejį Varlėną, kuris taip pat buvo nieko prieš pakeliauti. Tik ne iš karto įkalbėjo paimti ir jį kartu.
 
‒ Deja, mūsų laivas užpildytas, ‒ oriai atsakė Bobo. Jis norėjo, kad Pelėnas ekspedicijoje dalyvautų tik su juo vienu.
‒ Na, na, ‒ nutraukė jį Pelėnas. ‒ Jei pasispausime, vietos dar vienam tikrai atsiras. Tik sakyk, kaip mums nukakti į Arktį?
‒ Kaip dieną aišku: lėktuvu, ‒ atsakė Varlėnas. ‒ Su tokiu laiveliu amžinai kapstysitės po šabakštynus, o lėktuvu ten nusigauti ‒ vienas juokas. Net nepastebėsit, kaip atsidursit ašigalyje.
‒ Gal ir gerai sakai, ‒ suabejojo Pelėnas. ‒ Tik iš kur vidury miško gausim lėktuvą? (p. 19).
 
 <...>
 
 
Visą tekstą skaityk Bitutės žurnale!

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?