Skaitymai

Kas pasaulyje svarbiausia?

„Dangus jau nusidažė vakaro spalvomis, pro apsunkusias obelų šakas raudonavo sodrus rugpjūčio saulėlydis. Saldžiai kvepėjo nukritusiais lapais, ant marškinėlių rankovės nutūpė boružė, iš visų pusių čirškė žiogai... Pamažu artėjo sutemos, teko atsinešti žibintą ir šiltą pledą.
 
O aš vis skaičiau. Prisiminimai įsuko tarsi spalvota karuselė, net apsvaigo galva. Kokia keista buvau. Kokia juokinga! 
Ir kaip puikiai tuo metu žinojau, kas išties yra svarbu. Svarbiausia pasaulyje.“ (p. 5)
 
Taip pradeda savo pasakojimą rašytoja Neringa Vaitkutė. O jos knygelė vadinasi „Neišduosiu tavęs“. Skamba kaip pažadas, ar ne?

Taigi ko neišduos šios knygelės veikėja Gustė?
 
Žaislinio šuniuko Pyplio, kurio ieškoti susiruošia, kai mama jį, visiškai nutrintą ir purviną, išmeta į šiukšliavežę. Mamai ir vyresnei sesei Pyplys smirdi, o Gustei kvepia prisiminimais.
 
„Na sakykit, ar galėjau Silvai pamaivai ir mamai paaiškinti, kad man patinka Pyplio kailiuko kvapas? Kad priglaudusi šuniuką prie skruosto galiu suuosti iškart visas smagiai praleistas dienas? Dešinė apatinė letena vis dar dvelkė jūros dumbliais ir druska, o pakutenusi minkštą padą galėdavau iškrapštyti žiupsnelį balto smulkaus smėlio. Paskutinę prabėgusių atostogų vasarą.“ (p. 11)   
 
Taip pat svarbu, kad Pyplį mergaitei dovanojo tėtis, kuris paskui išėjo ‒ išvažiavo gyventi į kitą miestą, į kitus namus. Suprantate, kokia tai brangi dovana?
 
 <...> 
 
Visą straipsnį skaityk rugsėjo-spalio žurnalo numeryje!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?