Skaitymai

Apie vaikus, kurie nematė sniego

Įpusėjo ruduo, gal jau ir pirmasis sniegas ne už kalnų. Kasdien vis kulniuoji į mokyklą, susitinki su bendraklasiais ir draugais, lankai būrelius, leidi laiką su tėveliais. O ar kada susimąstei, kiek vaikų pasaulyje nėra matę žiemos su sniegu ir laisvalaikį leidžia visai kitaip nei mes čia, Lietuvoje? Bitutės draugai iš Savanorystės misijų korpuso praėjusią vasarą lankėsi Afrikos valstybėje Tanzanijoje ir dalijasi įspūdžiais iš savo misijos.
 
Svarbiausia santykiai su žmonėmis
 
Savanoriai iš Lietuvos į Afriką vyko padėti ten skurdžiau gyvenantiems vaikams – tvarkė ir perdažė mokyklų klases, buvo čia gyvenančių vaikų mokytojai ir tiesiog draugai, aplankė sergančius Vilties kaimelio vaikus. Nors ir gyvena visai kitokiomis sąlygomis, vaikai Tanzanijoje visai tokie patys kaip ir mes: jiems viskas įdomu, jie nori žaisti, bendrauti, susipažinti, juokiasi, džiaugiasi. Dažnas netgi turi išmanųjį telefoną ir mokosi mokykloje, visai kaip tu ar tavo kaimynas, tačiau jų kultūra truputį kitokia. Dažnai materialiems daiktams čia neskiriama daug dėmesio, vaikams labai svarbus bendravimas, santykiai su šeima, draugais, vaikas čia gali tą pačią akimirką palikti savo žaislus ir bėgti paskui naujai atvykusį savanorį, kad su juo pabūtų, paimtų už rankos, apsikabintų – net ir nemokėdami kalbos, vaikai labai vertina bendravimą. O jei kažko vaikams trūksta, tenka pasitelkti išmonę ir žaislų „pasigaminti“. Anokia čia bėda, jei neturi futbolo kamuolio – jį puikiai galima pasidaryti iš plastiko maišelių ir lipnios juostos.
 
Mokyklos Tanzanijoje 
 
Mokyklos Tanzanijoje labai skirtingos: kai kurios, pavyzdžiui, jėzuitų, praktiškai tokios pat kaip pas mus – jos tvarkingos, vaikai dėvi uniformas, turi vadovėlius, kiekvieną dalyką dėsto vis kitas mokytojas. Mokosi to paties, kaip ir mes Lietuvoje – matematikos, biologijos, chemijos, geografijos, istorijos, anglų kalbos.
Tačiau yra ir tokių kaimelių, kur mokyklos netvarkingos (į tokias lietuviai savanoriai ir važiavo padėti – darė viską nuo sienų perdažymo iki mokytojavimo), dažnai jose vaikai neturi vadovėlių ar konkretaus mokymo plano, neretai vaikus moko ten esantys savanoriai. Bitutės kalbinta Jonė pati buvo savanorė tikybos mokytoja Tanzanijoje, o kiti savanoriai iš Lietuvos mokė istorijos, geografijos, biologijos, dramos. Vaikai Tanzanijoje labai nori mokytis, užduoda įdomiausių ir netikėčiausių klausimų. Taip pat jie labai pagarbūs, žino taisykles ir jų laikosi.
 
Savanoriai Afrikoje 
 
Padėti į Afrikos ir kitas neturtingas šalis (pavyzdžiui, Indiją) keliauja savanoriai iš viso pasaulio – lietuviams viešint Tanzanijoje, kartu ten darbavosi ir amerikiečiai bei vokiečiai, kai kurie čia atvažiuoja ilgalaikėms misijoms – gyvena dvejus metus ar ilgiau. Afrikos žmonėms draugystės su savanoriais prisiminimai turbūt išlieka net ilgiau nei džiaugsmas dėl naujai perdažytų mokyklos sienų.
 
<...>
 
 
Visą straipsnį apie Tanzanijos vaikus rasi naujausiame žurnalo numeryje, kurį jau gali įsigyti prekybos vietose ir parapijose! 
 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?