Skruzdėlytės Greitutės naujienos

  • Titulinis
  • Skruzdėlytės Greitutės naujienos

Kartą gamtos karalystėje...

Šį kartą užsukus į biblioteką rankos taip ir išsitiesė į ryškiai geltoną Albinos Žiupsnytės knygos „Drugių karalystė“ viršelį: juk taip visi saulės per žiemą esame pasiilgę! Autorė ‒ dailininkė, tad nuostabu ne tik perskaityti, bet ir pamatyti, kaip viską įsivaizdavo pats istorijos kūrėjas. 
 
Taigi kas toje drugių karalystėje dedasi?
 
„Tą rytą drugelių karalius atsibudo anksti. Pramerkė auksaspalves akis, kai saulė dar tik tiesė rožines varsų skaras ant apsimiglojusių pievos tolių.
 
<...> Kai pasirodė saulė, rasos lašas tvykstelėjo lyg uždegta žvakutė, visa pieva nutiško saulės purslais. Raudonai, žaliai, geltonai, žydrai blykstelėjo spinduliai, lūžtantys vandens lašeliuose, pieva atrodė apibetra brangakmeniais.“ (p. 3)
 
Norėtumėt pabraidžioti po tokią pievą?
 
Gal ir mane, Skruzdėlytę Greitutę, ten sutiktumėt!
 
O kol laukiate vasaros, paganykite baltų lankų juodas aveles. Juk girdėjote šią mįslę apie knygą?
 
Ar žinote, ką pasakose veikia drugeliai?
 
Ogi džiugina kiekvieną sutiktąjį. 
 
„Džiaugsmas ‒ visokio gerumo pradžia, todėl drugeliai skrisdavo guosti nuliūdusių žvėrelių ir paukščių, ištiktų nelaimės, linksmais šokiais keldavo ūpą vystančioms gėlėms, paliegusiems vabalams ir bitėms... Net žmonėms, sunkaus vargo prislėgtiems, palengvėdavo, išvydus lengvutį drugį, gražų lyg atgyjanti jų svajonė... Džiuginti, guosti, suteikti vilties ‒ toks buvo Druilio tautos darbas nuo senų senovės.“ (p. 8)
 
Sutinkate, kad tai labai reikalinga?
 
„Drugių karalystė“ ‒ tai pasaka apie stebuklingą drugių karaliaus Druilio meilę princesei Elinai, padėjusią jai išgyti nuo keistos liūdesio ligos. Ryžtis tam buvo labai rizikinga: užsikrėtus liūdesiu, ima blukti drugių sparneliai, jų spalvos kasdien vis pilkesnės, o tai reiškia, kad ir karalystei gresia pražūtis.
 
<...>
 
Visą tekstą apie šią ir kitas knygeles skaityk „Bitutės" žurnale, kurį jau rasi prekybos vietose!

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?