Boružės Septyntaškės ir Peliuko nuotykiai

  • Titulinis
  • Boružės Septyntaškės ir Peliuko nuotykiai

Triufeliai mamai

Kas gali būti ir skanu ir sveika? Ir dar su šokoladu!
 
Turbūt kaip ir Bitutė mėgsti pasmaguriauti šokoladu, tik mama vis pasako, kad gal jau truputį per daug. Ar netiesa? Jei teko atsidurti tokioje situacijoje, siūlau pasigaminti kai ką skanaus ir truputį sveikesnio, kas puikiai tiks ne tik vietoje saldainių, bet ir gali būti puiki dovana mamai motinos dienos proga!
 
Taigi, kimbam į darbus. Šokaladiniams triufeliams iš bananų reikės:
 - vieno didelio, prinokusio banano (arba dviejų mažesnių)
 - 250 g tikro juodo šokolado
 - 30 ml stiprios kavos 
 - šiek tiek kakavos miltelių (tos karčios nesaldintos kakavos)
 
O pasigaminti triufelius labai paprasta! Bananą reikia sutrinti, kol pasidarys košė. Tai gali padaryti tiesiog šakute. Tuomet supilti kavą ir ištirpintą šokoladą. Geriausia šokoladą tirpinti ,,vonelėje” - smulkiai sulaužytus šokolado gabalėlius sudėti į indelį, o jį įdėti į karštą (beveik verdantį) vandenį, kur plaukiodamas šokoladas iš lėto ištirps.
 
Sumaišius šokoladinę masę reikia sudėti į indelį neaukštais kraštais ir palaikyti šaldytuve kelias valandas (galima per naktį). Tuomet iš jau atšalusios masės formuojame apvalius arba kubelio formos triufelius, apvoliojame kakavos milteliuose ir galima skanauti! Tokių triufelių iš karto daug nesuvalgysi, tad ir mama nepyks, kad piknaudžiauji šokoladu! Skanaus!

 

P.S. Jei triufelius dovanosi mamytei, surask gražią dėžutę arba stiklainiuką, sudėk į jį trufelius ir perrišk kaspinėliu :) 

 

 

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?