Vabalo Elniaragio metraščiai

Gabrielius Liaudanskas – Svaras apie Lietuvos šaulių sąjungą

Visai neseniai Lietuvos šaulių sąjunga minėjo 100 metų jubiliejų. O ar žinai, kas tie Šauliai ir iš kur jie atsirado? Apie Šaulius ir jų veiklą Bitutė susitiko pasikalbėti su Gabrieliumi Liaudansku, geriau visiems pažįstamu kaip Svaras iš grupės G&G Sindikatas. 
 
Papasakok truputį apie šaulius – kaip jie atsirado, ką veikė pirmieji Šaulių sąjungos nariai, kokie žmonės dalyvavo šioje veikloje? 
 
Šaulių sąjunga įkurta 1919 metais, kaip nepriklausomybės kovų įtvirtinimas prieš bolševikus, bermontininkus ir lenkus. Jos idėjiniai vadai Vladas Putvinskis ir Matas Šalčius. Prie organizacijos įkūrimo ir jos veikloje taip pat dalyvavo daug žymių žmonių. Pradžioje jos nariai buvo vien civiliai, tačiau su laiku į gretas įsiliejo daug karių ir karininkų. Tai puikiai atspindi pagrindinį šaulių tikslą paramą kariuomenei.
 
Ką šauliai veikia dabar, kiek jų yra visoje Lietuvoje? 
 
Lygiai kaip ir pradžioje, šauliai dalyvauja pačiose įvairiausiose veikose rengiasi tiek kovinio, tiek ir nekinetinės kovos elementuose bei kur tik įmanoma tarnauja Tėvynės labui, šviečia kitus, užsiima patriotiškumo sklaida visuomenėje.
 
Girdėjau, kad yra jaunieji šauliai – nuo kokio amžiaus galima prisijungti prie organizacijos ir kaip tai padaryti? Ar vaikams būna rengiamos kažkokios atskiros stovyklos, mokymai? Ar šaulėmis gali tapti ir mergaitės ar visgi daugiausia į tokią veiklą įsijungia berniukai? 
 
Tapti jaunuoju šauliu gali tiek berniukai, tiek mergaitės, jų mokymas vyksta keturių pakopų principu, yra labai įdomus ir pilnas įvairiausių veiklų. Žinoma, rengiamos stovyklos ir pratybos ir jų būna nemažai.
 
 <...> visą interviu ir dar daugiau apie Šaulių sąjungą skaityk žurnalo rugsėjo-spalio numeryje! Žurnalą jau rasi prekybos vietose.

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?