Bitutės svečiai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė - ne tik apie medų ir bites

Kodėl nusprendėte draugauti su bitutėmis ir turėti savo avilių? Ar Jūs pati prižiūrite avilius, ką naujo sužinojote apie bitutes – kokios jos?

Tris bičių avilius, papuoštus spalvingais vaikų piešiniais, padovanojo Kupiškio krašto bitininkai. Jau trečius metus šios bitės gyvena Turniškėse.

Iš pradžių reikėjo pasitarti su patyrusiais bitininkais ir pasidomėti, kaip laikyti bites. Dabar jau daugiau išmanau apie bitininkystę. Padeda ir žmonės iš Prezidentūros, kurie turi bičių avilių. Ir pačios bitės nepiktos. Jos – draugiškos ir darbščios.

Medus saldus ir labai sveikas produktas, ar daug jo šiemet sunešė Jūsų bitės? Ar mėgstate medų? Kam dovanojamas Prezidentės bičių medus?

Šiemet bitės sunešė beveik 50 litrų medaus. Daugiausia jos darbavosi vasarą žydint liepoms. Rugsėjo pradžioje sunešė ir medaus iš miško, kuris jau daug tamsesnis nei liepų.

Pats medus – labai naudingas, todėl jį valgyti galima kasdien. Ir dalintis juo malonu. Vaikų piešiniais papuošti lietuviško medaus stiklainėliai jau tapo tradicine dovana Lietuvos svečiams ir bičiuliams. Jo dovanojau ir Švedijos karališkajai porai, kuri neseniai lankėsi Lietuvoje. 

Paskelbėte vaikų piešinių konkursą ant medaus stiklainėlių – kaip vaikams sekėsi piešti, kas laimėjo? Kur galima pamatyti tuos piešinius?

Birželio mėnesį jau trečią kartą surengėme konkursą „Papuošk medaus dovaną“. Į kvietimą atsiliepė daugybė vaikų iš Lietuvos ir užsienio. Prezidentūros Kolonų salėje vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose būrystalentingų ir gabių vaikų iš Vilniuje įsikūrusių globos namų kartu su dailininkais piešė bites.

Šiais metais medaus dovaną papuošė piešiniai, kuriuos sukūrė penkiametis Kipras iš Panevėžio, keturmetė Kotryna ir vienuolikmetė Gretė iš Kauno, aštuonmetė Ieva ir dešimtmetė Eliza iš Vilniaus. Jų nupieštos bitės dabar puikuojasi ant medaus stiklainėlių. Laimėtojai vasarą lankėsi Prezidentūroje, dalyvavo ekskursijoje ir vaišinosi arbata su medumi. Jų piešinius pristatėme socialinio tinklo „Facebook“ mano paskyroje.

Ar norint gerai vadovauti valstybei Lietuvai reikia būti darbščiai kaip bitutei ar dar darbštesnei?

Iš bičių kiekvienas galime daug ko pasimokyti. Jos ne tik darbščios, bet ir sumanios bei atsakingos. Kiekvienas bičių šeimos narys turi pareigų, kurias pavyzdingai atlieka. Viename avilyje gyvenančios bitės dirba išvien. To galima palinkėti ir mūsų visų aviliui – Lietuvai. 

Kas sunkiausia būnant Prezidente ir kas maloniausia?

Būti Prezidente – tai visų pirma pareiga dirbti savo šaliai ir ginti Lietuvos  žmonių interesus.  Turi priimti sprendimus, jausti įvykių pulsą 24 valandas per parą.

Tačiau visada malonu susitikti su vaikais, su nuoširdžiais ir gero linkinčiais žmonėmis. Kai tik yra proga, pakviečiu juos į Prezidentūrą, susitinku su jais keliaudama po Lietuvą. Gyvas bendravimas yra įkvėpimo šaltinis.

Gal galite papasakoti kokį nors nuotykį iš savo vaikystės „Bitutės“ skaitytojams?

Gimiau ir užaugau Vilniuje, todėl įdomiausi nuotykiai nutikdavo senamiesčio viduramžiškuose rūsiuose. Kartu su kiemo draugais tyrinėdavome požemius, žaisdavome slėpynių. Buvo baisu ir kartu įdomu, nes fantazija visko pripiešdavo.

Buvau aktyvi, prikrėsdavau įvairių pokštų, kartais tekdavo ir susimušti, apginti silpnesniuosius. Būdama mokykloje daug sportavau – žaidžiau krepšinį. Taip pat patiko skaityti knygas.

Ko palinkėtumėte visiems Lietuvos vaikams?

Kadangi artėja žiema, linkiu būti sveikiems ir valgyti daugiau medaus. Visada būkite tokie darbštūs ir stiprūs kaip bitės.

 

 

 

 

 

 

Liepos 30 d. konkurso "Papuošk medaus dovaną" laimėtojai - Grėtė, Eliza, Ieva, Kipras ir Kotryna - lankėsi Prezidentūroje. Nuotaikingas bites nupiešę jaunieji dailininkai apžiūrėjo rūmus, ragavo arbatos ir gavo dovanų jų piešiniais puošto medaus.

 

 

 

 

 

2015 m. konkurso "Papuošk medaus dovaną" laimėtojai:

 


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?